Contractubex Krem Ne İşe Yarar? Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Contractubex krem ne işe yarar, birçok insan tarafından sorulan sorulardan bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kremin ne için kullanıldığı ile ilgili bilgi vermeden önce kremin tam olarak ne olduğunun bilinmesi gerekmektedir. Yara, sivilce izlerini geçirmekte kullanılan bunun yanı sıra ameliyat izlerinin tedavisinde de tercih edilen kremlerden bir tanesi olan Contractubez Krem, çeşitli hususlara dikkat edilerek kullanılması gereken kremlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Genel olarak birçok insan, krem kullanımı sırasında özenli bir şekilde hareket etmemekte ve prospektüste yer alan hususlara dikkat etmeden kremi yanlış bir şekilde kullanmaktadır. Contractubex krem,hatalı bir şekilde kullanılan kremlerden bir tanesidir. Vücutta bulunan yaralar, ameliyat izleri, sivilce izleri vb. durumlarda tercih edilen krem, bu konuda ön planda yer alan ilaçlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Fakat krem kullanımı öncesinde hekim kontrolüne başvurulması ve hekim tavsiyesi sonrasında kremin kullanılması oldukça önemli hususlardan bir tanesini oluşturmaktadır. Peki ama Contractubex krem tam olarak nedir ve nasıl kullanılır?

Contractubex Krem Nedir?
Contractubex Krem Nedir?

Contractubex Krem Nedir?

Krem ile ilgili detaylı bilgiler Contractubex krem prospektüs üzerinde bulunmakta olup gerekli talimatlara uygun bir şekilde kremin kullanılması gerekmektedir. Cilt ve vücut dışında yer alan kusurları giderme konusunda başarılı ilaçlardan bir tanesi olan Contractubex krem; akne izleri, kaşınma sonrasında oluşan izler olmak üzere pek çok izin tedavisini gerçekleştirmektedir. Kremin etken maddesi Allantıin, Extractum Cepea, Heparin olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu etken maddeler, kremin cilt kusurlarını giderme konusunda başarılı sonuçlar vermesini sağlamakta olup bu nedenle pek çok insan, hekim tavsiyesi ile birlikte bu ilacı kullanmaktadır. Ciltte meydana gelen izlerin tedavisinde kullanılan ilaç, uygun şekillerde ve önerilen dozlar halinde kullanılmalıdır. Aksi halde çeşitli sorunlar görülebilmektedir.

Contractubex Krem Etken Maddesi Nedir?

Kremin etken maddeleri daha önce de belirtildiği üzere Heparin, Allantıin ve Extractum Cepea olarak bilinmektedir. Bu etken maddeler, kremin cilt üzerinde meydana gelen yara ve izlerin giderilmesini olanaklı hale getirmektedir. Contractubex krem prospektüs üzerinde ilacın kullanımına dair çeşitli bilgiler yer almakta olup bu kullanım talimatlarına özen gösterilere ilacın kullanılması gerekmektedir.

Contractubex Krem Hangi Durumlarda Kullanılır?

Kremin ciltte meydana gelen pek çok sorun üzerinde etkili olduğu bilinmektedir. Bu bağlamda krem kullanım alanlarını genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Ameliyat sonrasında vücutta kalan izler
 • Akne izleri
 • Kaşınma nedeni ile meydana gelen izler
 • Hamilelik sırasında oluşan çatlaklar
 • Yara izleri
 • Kalıcı hasar bırakan yanıklar

Yukarıdaki gibi sıralanabilen alanlarda kullanılan krem, sahip olduğu etken maddeler ile birlikte başarılı sonuçlar ortaya çıkmasına yardımcı olmaktadır. Fakat daha önce de belirtildiği üzere kremin hekim tavsiyesi ile kullanılması gerekmektedir. Bu bağlamda ilk önce gerekli muayenelerin gerçekleştirilmesi, ardından krem kullanımının gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?
Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Contractubex Krem Nasıl Kullanılır?

Pek çok insan, ciltte meydana gelen yara ve izlerin giderilebilmesi noktasında kreme başvurmakta olup Contractubex krem krem satın al üzerinden işlemlerini gerçekleştirerek kremi vücudun ilgili alanlarında kullanmaktadır. Bu noktada ifade etmek gerekir ki ilacın kullanımı öncesinde doktor kontrolüne gidilmesi oldukça önemlidir.

Günde birkaç kere olmak üzere yara izi üzerinde kullanılabilen kremin kesinlikle açık yaralarda tercih edilmemesi gerekmektedir. Bu bağlamda yara izinin durumuna göre kullanım süresi değişebilmekte olup genel olarak doktor tarafından önerilen süre boyunca kremin kullanılması gerekmektedir.

Kremin uygulandığı alanda masaj yapılmamalı ve bu alana ultraviyole ışınlar vb. etkiler gelmemesine özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi durumda beklenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir. Krem kullanımı esnasında dikkat edilmesi gereken hususlardan bir tanesi, doktor tarafından önerilen dozun dışına çıkılmamasıdır. Hekim, ciltte meydana gelen lezyona yönelik bir doz önermekte olup hekim tarafından önerilen doz, ilgili alanın iyileşebilmesi için yeterli olmaktadır. Bu bağlamda hekim tavsiyelerine dikkat edilmesi oldukça önemli hususların başında yer almaktadır.

Contractubex Krem Kullanımı Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Krem kullanımı esnasında belirli hususlara dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Bu hususlardan bazılarına daha önce değinilmiştir. Bunun yanı sıra aşağıdaki gibi belirtilebilen hususlara da özen gösterilmesi gerekmektedir:

 • Hamilelik sırasında krem kullanımına başvurulmadan önce hekim tavsiyesinin alınması gerekmektedir. Bilindiği üzere genel olarak hamilelik sırasında ilaçların kullanımı önerilmez.
 • Emzirme döneminde olan bir kadının ilacı kullanmadan önce yine hekim tavsiyesine başvurması gerekmektedir.
 • Herhangi bir şekilde alerjisi bulunan kişilerin, ilaç kullanımını gerçekleştirmemesi gerekmektedir.
 • Kremin araç ve makine kullanımı ile ilgili bilinen bir etkisi bulunmamaktadır Fakat yine de araç ve makine kullanımı öncesinde ilaca başvurulmaması tavsiye edilmektedir.
 • Diğer ilaçlarla bilinen bir etkileşimi bulunmayan kremin kullanımı öncesinde bu hususun doktora sorulması ve doktor tarafından tavsiye edilen şekilde ilacın kullanılması gerekmektedir.

Yukarıdaki hususların her biri oldukça önemli olmakla birlikte Contractubex krem prospektüs içerisinde gerekli bilgiler bulunmaktadır. İlaç kullanımı öncesinde burada yazan bilgilere uygun bir şekilde hareket edilmesi gerekmektedir.

Contractubex Krem Fiyatı Nedir?

Contractubex krem fiyat, birçok insan tarafından merak edilen hususların başında yer almaktadı. İlaçların fiyatlandırılmasında çeşitli dönemlerde farklılıkların meydana gelmesinden ötürü bu konuda kesin bir bilgi verilmesi sakıncalı olacaktır. Bu bağlamda doktor kontrolü sonrasında ilacın eczaneden satın alınması gerekmektedir. Bu bağlamda ilaç içerisinde bulunan prospektüse uygun bir şekilde ilacın kullanılması, sağlıklı sonuçların ortaya çıkmasını sağlayacağından ötürü bu hususa dikkat edilmesi gerekmektedir. Herhangi bir yan etkinin görülmesi durumunda ilacın kullanımı kesilmeli ve doktora görünülmesi gerekmektedir. Bu husus, herhangi bir sorunun ortaya çıkmaması adına oldukça önemlidir. Bu bağlamda belirtilen şekilde ilacın kullanılması gerekmekte olup bu husus, ilacın etkisinin görülmesi adına mühim konuların başında yer almaktadır.

Bepanthen Ne İşe Yarar? adlı yazımızın da ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.