Moda Haftası

Moda Haftası

Moda Haftaları Trendlere Damgayı Vuruyor!

Moda haftası ile yeni sezon trendleri belirlenmektedir. Moda haftaları her sene oldukça coşkulu ve moda severler için heyecan vericidir. En yeni moda trendleri bu dönemlerde podyumlara yansıtılır. Kısa bir süre sonra da dünyanın birçok ülkesinde bunların kullanıldığını görebilirsiniz. Dünyanın birçok şehrinde moda haftaları düzenlenmektedir.

Moda Haftası Nedir?

Moda haftası moda ile ilgili olarak düzenlenen ve 1 hafta süren organizasyonlardır. Dünyanın birçok ünlü şehrinde moda haftaları düzenlenir. Bu haftalarda tasarımcılar ve modacılar en yeni kreasyonlarını tanıtmaktadırlar.

Moda haftasında kıyafetler, makyaj, aksesuar, çanta, ayakkabı vb. birçok moda unsuru ile ilgili yeni sezon trendlerini görme imkanına sahip olursunuz.

Moda Haftaları Hangi Şehirlerde Gerçekleşmektedir?

Moda haftaları özellikle New York, Paris, Milano ve Londra şehirlerinde düzenlenmektedir. Bu şehirlerdeki moda haftaları dünya moda trendlerine damgasını vurmaktadır. Moda trendleri bulundukları şehre göre de şekillenmektedir.

Örneğin New York moda haftasında spor kıyafetler daha ön plandayken, Londra moda haftasında ise daha yenilikçi ve modern tasarımları görmek mümkündür. Paris moda haftasında elegant ve zarif bir stil ön plandayken, Milano ise abartılı-özel tasarımların şehridir.

2019 Moda Haftalarında Öne Çıkan Kıyafet Trendleri Neler?

Moda haftası trendleri 2019 yılı için belirlenmiştir. Özellikle yumuşak toprak tonları sonbahar-kış modasının yanı sıra yaz kreasyonlarında da görülmeye başlanmıştır. 60’lı yılların modası geri döndü! Çiçekli elbiseler, desenli botlar, rengarenk güneş gözlükleri vb. çok revaçtadır.

Geometrik desenler ve piliseler de moda haftalarında sıkça gördüğümüz detaylardandır. Kat kat elbise ve etekler de bu senenin trendlerindendir.

Fashion Week İstanbul Ne Zaman?

Fashion Week olarak da isimlendirilen moda haftası aynı zamanda İstanbul’da da gerçekleşmektedir. Bu sene İstanbul’da Fashion Week haftası 19-22 Mart 2019 tarihlerinde yapılmıştır. 2020 yılı takvimi açıklandığında sizlere bu sayfadan bilgi vereceğiz. 2020 yılı Fashion Week haftasını sabırsızlıkla beklediğinizin farkındayız.

Birçok tasarımcı ve markalar yeni sezon kreasyonlarını tanıtma imkanına sahip oldular. Aynı zamanda 2020 yılında da trend olacak tasarımlar sergilenmiştir. Birçok tasarım detayı konuşulurken 2019 yaz gelinlik tasarımları da oldukça dikkat çekmiştir.

Modelistlik Kursu Ne Kadar Sürmektedir?

Modelistlik kursu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Modelistlik kursumuz 4 ay sürmektedir. Tasarımlar için ihtiyacınız olan tüm bilgiyi kursumuz aracılığıyla edinebilirsiniz. Uygulama pratikleri de yoğundur. Aynı zamanda gelinlik tasarımı için de bizden sertifika almanız mümkündür.