Gerber Kursu

Genel olarak bakıldığında bilgisayar kullanımında insanların zorlanmasını gerektirecek herhangi bir konu bulunmamaktadır. Belki ilk zamanlarda fare kullanımı, dosya açıp kapama gibi işlemler öğrencileri biraz zorlayabilir fakat başlangıç aşamasında bilgisayar kullanımı bilen öğrencilerimizin gerber kursu süresi boyunca çok fazla zorluk çekeceklerini düşünmemekteyiz.  Yabancı bir şirket tarafından geliştirilen gerber programı üretici firmanın ana dilinin yabancı olması sebebiyle İngilizce olarak geliştirilmiştir ve bu yüzden İngilizce kullanılması gerekmektedir.

Gerber Kursu Hakkında Bilgi

Eğitim süresince eğitmenlerimiz mesleki İngilizce yani programın kullanılması gereken tüm özelliklerinin Türkçeleştirilerek anlatılması konusunda sizlere yardımcı olacaklardır. Birbirinden farklı özelliklere sahip gerber programı sektör içerisinde bizlere oldukça yardımcı olmasının yanı sıra genel olarak baktığımızda içerisin de Türkçe olarak tanımlayabileceğimiz herhangi bir özelliğe sahip değildir. Tüm fonksiyonları İngilizce olarak dizayn edilmiş olsa da eğitim boyunca hangi özelliğin ne işe yaradığının anlatılmasının yanı sıra İngilizce tabirlerinin Türkçe versiyonlarını da eğitmenlerimiz tarafından öğretilmektedir. Aynı zaman da programı öğrenmeye başladığımızda anlayacaksınız ki İngilizce yani en azından mesleki İngilizce çok zor olmamasının yanı sıra hem alışması kolay hem de öğrendikten sonra herhangi bir zorluk çekileceğinin garantisini verebiliriz. Türkiye’ de gerber v10 un distribütörü Glengo firmasına aittir.

Gerber Kurs Süreci Nasıl İşliyor?

Sizler için özel olarak hazırlamış olduğumuz sınıflarımız da kişiye özel bilgisayarlar ile programın genel işleyişinden bahsediyor alanında tecrübeli öğretmenlerimizle sizlere uygulamalı birbirinden farklı örneklerle programın kullanımı öğretiyoruz. Biraz önce de bahsetmiş olduğumuz gibi gerber kursu içerisinde kullanacağımız program İngilizce olduğu için öncelikle programın özelliklerinden, yapabildiklerinden bahsediyor daha sonra uygulamalar ile birlikte sizlerin hem programın İngilizce versiyonunu anlamanıza destek oluyor hem de sektör içerisinde yalnız kaldığınızda programı rahatlıkla tek başınıza kullanabilmenize destek oluyoruz. Genel itibariyle kursumuz uygulamalı olarak geçiyor ve bu sayede öğrendiğiniz tüm özellikler yada teknikler havada kalmamış oluyor. Aynı zaman da takıldığınız yada anlamadığınız konularda öğretmenlerimizden birebir destek alabildiğiniz gibi sık sık öğretmenlerimizde iletişime de geçebiliyorsunuz.

Geber Kursunun Bitiminde Ne Oluyor?

Birbirinden farklı teknikler ve uygulamalar ile kursumuzun sonuna kadar eksiksiz katılım sağlayan öğrencilerimiz kendi başlarına kaldıklarında programı akıcı ve sorunsuz bir şekilde kullanmayı öğrenmiş oluyorlar. Genel olarak bakıldığın da çoğu tasarım atölyesinde modelistlik ve stilistlik gerber programını kullanabilmesi beklendiği için aynı zaman da bizler de bu durumun farkında olduğumuzdan dolayı sizleri tam teşekküllü bir şekilde yetiştirmiş ve sektöre kazandırmış oluyoruz. Kurum olarak edindiğimiz belli başlı prensiplerimiz bulunmakta bunlardan bir tanesi ve en önemli olanı ise sizlere bir şeyler öğretmek değil mantığı kavratabilmektir.

Herhangi biri yada kurs öğrencilerine iyi kötü birşey öğretebilir fakat bu şekilde akılda kalıcı olur mu? Bu soruyu sektör içerisin de iş yapmaya çalışan modelistlere ya da iş verenlere sormamız gerekiyor bizler ise bu konuda bahsetmiş olduğumuz sadece öğretme şekli ile sektöre kaliteli ve bilgili kişileri kazandırabileceğimizi düşünmüyoruz. Bizler kurum olarak biraz önce de söylediğimiz gibi edindiğimiz prensip sayesinde programı öğretmek yerine yani ne nerede hangi tuşa tıklanırsa ne olur gibi özellikleri anlatmak yerine programın genel olarak yapmak istediği işlemlerin mantığının kavratılması taraftarıyız.

Bu ve bunun gibi birçok nedenden dolayı yetiştirdiğimiz ve sektöre kazandırdığımız birçok öğrenci halen bizlere teşekkür etmekte ve iş bulma konusunda zorluk çekmediğini tekrar tekrar belirtmektedir. Kurs öncesi ve sonrası da her zaman yanınızda oluyor olmamızda yeni öğrencilerimizin bizleri tercih etme sebepleri arasında yer almaktadır. Genel itibariyle kurs bitiminde ufak tefek sorunlarla karşılaşan öğrencilerimize verdiğimiz destekler onların iş hayatların da ayakta kalabilmelerine de katkı sağlamaktadır.