Anestol Pomad Fiyatı 2021, Nelere İyi Gelir?

Anestol pomad fiyat ile ilgili pek çok insan çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Bu araştırmalar, ilacın fiyatı ile ilgili olmakla birlikte pek çok kişi, ilacın tam olarak hangi durumlarda kullanıldığını da merak etmektedir. Genel olarak cilt sorunlarında tercih edilen krem, lezyon bulunan bölgeyi uyuşturmaktadır. Ciltte meydana gelen yıpranma, tahriş, yara ve yanıklar ile dudaklarda görülen çatlakların tedavisinde kullanılan krem, acı ve kaşınma hissini giderici bir etkide bulunmaktadır.

Cilt sorunlarında tercih edilen pomadın hekim tavsiyesi ile birlikte kullanılması gerekmektedir. Bu konuya dikkat edilmesi, pomad kullanımı sonrasında meydana gelen sorunların gözlemlenebilmesini olanaklı hale getirmektedir. Bu nedenle pomad kullanımı öncesinde doktor kontrolüne başvurulması gerekmektedir. Peki anestol pomad tam olarak nedir ve nasıl kullanılmaktadır? Kullanım sırasında dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir?

Anestol Pomad Nedir?

Anestol pomad, genel olarak cilt sorunlarının tedavi edilebilmesi için tercih edilen pomatlardan bir tanesidir. Kullanım öncesinde ilacın ne olduğu ve hangi alanlarda kullanılabildiği ile ilgili detaylı bir araştırma yapılması oldukça önemlidir. Cilt yüzeyine uygulanan Anestol pomad, %5 lidokain içermektedir. Likodin, ilacın etken maddesidir. Pek çok insan, cilt sorunlarının tedavisinde bu ilaca başvurmakta olup konu iler ilgili detaylı sorular sormaktadır. Bu sorulardan bir tanesi olan Anestol krem reçetesiz satılır mı olarak karşımıza çıkmaktadır. Pomadın reçetesiz satılması mümkündür. Fakat yine de herhangi bir sorun çıkmaması adına doktor kontrolünde kullanılması tavsiye edilmektedir.

İlacın içerisinde etken maddeye ek olarak çeşitli yardımcı maddeler bulunmaktadır. Bu maddeleri genel olarak aşağıdaki gibi sıralanmak olanaklıdır:

 • Probil paraben
 • Metil paraben
 • Polietilen glikol 6000
 • Polietilen glikol 1500
 • Propilen glikol

Yukarıdaki gibi sıralanabilen yardımcı maddelere sahip olan pomad, 30 gramlık tüplerde ambalajlanmıştır. Bu bağlamda 30 gramlık tüplerde satışa sunulmaktadır. Pomadın satın alınmasında önce mutlaka doktor tavsiyesine başvurulması gerekmektedir.

Anestol Pomad Ne için Kullanılmaktadır?
Anestol Pomad Ne için Kullanılmaktadır?

Anestol Pomad Ne için Kullanılmaktadır?

Anestol pomad, genel olarak cilt sorunlarının tedavi edilmesinde tercih edilen bir pomad türüdür. Bu bağlamda anestol pomad ne işe yarar sorusu bağlamında şu şekilde cevap verilebilmektedir:

 • Deri ve mukozanın yüzeysel yanıkları
 • Meme ucu, anüs, dudak çatlakları ve ağrıları
 • Çeşitli nedenlere bağlı olarak meydana gelen kaşıntılar
 • Soluk borusu içerisine tüp yerleştirilmesi sırasında kaydırıcı olarak kullanılmaktadır.

Yukarıdaki gibi sıralanabilen kullanım alanları bağlamında pek çok kişi anestol pomad tercih etmekte olup bu bağlamda kullanım talimatlarına göre pomadı kullanmaktadır. Kullanım sırasında prospektüste bulunan talimatlara uygun bir şekilde hareket edilmesi ve herhangi bir yan etki görüldüğü an kremin kullanımının sonlandırılması gerekmektedir.

Anestol Pomad Nasıl Kullanılır?

Pomad gerekli görülmesi halinde günde bir ya da birkaç kere kullanılabilmektedir. Kullanım sırasında talimatlara uygun bir şekilde hareket edilmesi oldukça önemlidir. Bu bağlamda uygun miktar pomadı, uygulama yapılacak olan bölgeye yedirerek sürmek gerekmektedir. Pomadın kullanımı ile ilgili bilinmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi, günlük 17-20 mg doz kullanımının tavsiye edilmesidir. Önerile doz üstünde kullanım gerçekleştirilecekse eğer doktor tavsiyesine başvurulması önerilmektedir.

Anestol Pomad Kullanımı Sırasında Hangi Hususlara Dikkat Edilmesi Gerekmektedir?

Anestol pomad kullanımı sırasında belli başlı hususlara oldukça fazla dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu hususları genel hatları ile aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • Bakterilerin kana karıştığı şiddetli bir enfeksiyon geçirme durumu varsa eğer bu durumda ilacın dikkatli bir şekilde kullanılması gerekmektedir. Gerekirse doktor tavsiyesine başvurulmalıdır.
 • Alerjisi bulunan kişiler, pomad kullanımı öncesinde bir hekim görüşü almalıdır.
 • Hamilelik ve emzirme sırasında pomad kullanımı için hekim tavsiyesine başvurulması gerekmektedir.
 • Doktorun gerekli görmediği durumlarda gebelik döneminde ilacın kullanımı tavsiye edilmemektedir.
 • Pomadın araç ve makine kullanımı ile ilgili bir etkisi bulunmamaktadır.
 • İlacın etken ve yardımcı maddelerine herhangi bir alerjisi bulunan kişilerin pomadı kullanmaması tavsiye edilmektedir.
 • Çocuklarda pomad kullanımı için doktor tavsiyesine başvurulması gerekmektedir.

Yukarıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmekte olup herhangi bir sorun çıktığında hekime görünmek oldukça önemlidir.

Anestol Pomad Yan Etkileri
Anestol Pomad Yan Etkileri

Anestol Pomad Yan Etkileri Nelerdir?

Anestol pomad ne işe yarar sorusuna verilen cevap, pek çok insanın bu ilacı kullanmasını olanaklı kılmaktadır. Fakat ilacın kullanımı sonrasında belirli yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. İlacın olası yan etkilerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralamak olanaklıdır:

 • İlacın içerisinde yer alan maddelere bağlı olarak çeşitli alerjiler oluşabilmektedir.
 • İlacın önerilen dozdan fazla kullanılması çeşitli yan etkileri beraberinde getirebilmektedir. Bu yan etkiler; nedeni bilinmeyen duyarlılık reaksiyonları, aşırı duyarlılık, tolerans azalması olarak bilinmektedir.

İlacın ciddi yan etkilerini ise şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Baş dönmesi
 • Görme bozuklukları
 • Aşırı sinirlilik
 • Titreme
 • Nöbet

Bu yan etkiler genel olarak tüm vücudu etkilemektedir. Ciddi yan etkilerden herhangi birinin görülmesi durumunda doktor tavsiyesine başvurulması gerekmektedir.

Anestol Pomad Fiyatı Nedir?

Pek çok insan, ilaç kullanımı öncesinde pomadın fiyatı ile ilgili çeşitli araştırmalar yapmaktadır. Anestol pomad fiyat nedir sorusu, fiyat konusunda net bir bilgiye sahip olmak isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. Bilindiği üzere ilaçlardaki fiyatlandırmalar yılın belirli dönemlerinde artabilmektedir. Bu bağlamda güncel bilgilerin takip edilmesi oldukça önemlidir.

Anestol pomad, eczanelerde satılan bir ilaç türüdür. Bu bağlamda fiyat konusunda gerekli bilgilerin alınabilmesi için satın alma işlemlerine başvurulması gerekmektedir. Pomad kullanımı öncesinde hekim kontrolüne başvurulması gerekmekte olup bu husus, yan etkilerin görülmesi bağlamında oldukça önemlidir. Bu nedenle yakınların tavsiyesi ile değil doktor tavsiyesi ile ilacın satın alınması ve doktorun önerisi ile birlikte uygun dozlar halinde kullanılması gerekmektedir. İlaç kullanımı sonrasında herhangi bir yan etkinin görülmesi durumunda hekime başvurulması ve yan etkilerin neler olduğunun ifade edilmesi gerekmektedir. Yan etki görülmesi durumunda ilaç kullanımının sona erdirilmesi gerekmektedir.

Şu içeriğimiz de ilginizi çekebilir: Expigment Krem Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılrı?