Son Moda Elbiseler

Son moda elbiseler

2019 sezonun popüler elbise modelleri; son moda elbiseler ile kendinize trend bir şıklık yaratmanız mümkündür! Elbise hem günlük stilde hem de abiye olarak sıkça tercih edilen bir parçadır. Özellikle tek parça olması kombinlenmesini daha kolay bir hale getirmektedir. Elbise modellerinde 2019 trendleri ile ilgili neler ön planda?

Günlük Elbise Şıklığında Hangi Modeller Popüler?

Son moda elbiseler için 2019 trendlerine baktığımızda gündelik kullanımında özellikle çiçekli ve çizgili desenli elbiselerin ön plana çıktığını görebiliyoruz. Rahat, bol ve uzun elbiseler de bu sene sıkça kullanılmaktadır.

Gündelik stilde omuz dekolteli, uzun ve düğme detaylı elbiselerin kullanımı bu sezon oldukça yaygındır. Rahatlık, sadelik ve şıklık bu modellerde ön planda!

2019 Abiye Elbise Modelleri Hangileri?

Sezon trendlerinde abiye elbiseler de dikkat çekicidir! Büyük ve dramatik unsurlar elbise modellerinde kullanılmaktadır. İri detaylar öne çıkar.

  • Fırfırlar,
  • Balık ağı fileler,
  • Bol geniş kollar,
  • Kabarık omuzlar vb. 2019 abiye trendinde bulunmaktadır.

Elbiselerde yırtmaç detayı ise geçen sene olduğu gibi bu sezon da popülerliğini korumaktadır. Kat kat elbise modelleri de bu sene moda haftalarında sergilenmiştir.

2019 Elbise Modellerinde Popüler Renkler Hangileri?

Son moda elbiseler bu sene ağırlıklı olarak iri detaylarla tasarlanmıştır. Ayrıca bazı renkler de dikkat çekici derecede ön plandadır. Bunların başında kırmızı gelmektedir. 2019 elbise modasında kırmızı hem ilkbahar/yaz hem de sonbahar/kış kreasyonlarında kullanılmıştır.

Ayrıca;

  • Altın sarısı,
  • Limon sarısı,
  • Mor,
  • Lila,
  • Toprak tonları da en popüler elbise renkleri arasındadır.

2019 Elbise Modellerinde Hangi Desenler Kullanılmıştır?

2019 senesinde elbise trendlerinde leopar ve yılan desenleri oldukça dikkat çekicidir. Çok feminen ve ayrıca özgür bir hava katmaktadırlar. Elbise modellerinde bu senenin öne çıkan unsurlarıdır.

Aynı zamanda geçen sene olduğu gibi bu sene de geometrik şekiller, çiçekler, çizgisel desenler popülerdir. Kelebek desenleri de sıkça görülmektedir.

Moda Tasarım Mesleği Hakkında Bilgi ve Elbise Tasarımcısı yazımızı mutlaka okumalısınız.

Elbise Tasarım Kursu Ne Kadar Sürer?

Abiye dikimi ile ilgili kurumumuzdan kurs alabilirsiniz. Abiye elbiselerde özellikle gelinlik tasarımı eğitimlerimizde temel dikiş kursu ve kalıp bilgisi istenmektedir. Eğitimler kategorilere ayrılmaktadır. Çoğunlukla 16 haftalık bir kurs süremiz bulunur. Kursu başarıyla tamamlayanlar sertifika alırlar.