Lidorin Krem Fiyatı

Lidorin Krem

Lidorin Krem acıya karşı kişinin dayanıklılık göstermesi için kullanılan hafif dereceli uyuşturucu madde içermektedir. Bu kremi kullanacak olan bireyler ürünün ne işe yaradığını, nasıl kullanıldığını ve yan etkileri gibi durumlarını sıkça araştırmaktadır.

Bu araştırma konuları arasında yer alan bir diğer konu başlığı ise ürünün fiyatıdır. Lidorin Krem fiyatı bu üründen yararlanmak isteyen kişilerin araştırdığı konular arasında yer almaktadır. Sön dönemlerde ciddi bir fiyat değişikliği yaşamayan bu ürün orta fiyatlı ürünler kategorisinde yer almaktadır.

Sabit bir fiyata sahip olan Lidorin Krem güncel verilere göre en son 21 Şubat 2020 tarihinde %11,23 oranında bir artış yaşamıştır. Ürünün fiyatının değişmesine neden olan bu oran çok fazla bir artışa neden olmamıştır. Lidorin Krem fiyatı günümüzde orta fiyatlı olmasını korumaya devam etmektedir.

Lidorin Krem Nedir?

Lidorin Krem içerisinde etken madde olarak Lidokain ve Prilokain Hidroklorür içermektedir. Bu krem hücre zarında yer alan sinirsel uyarıların oluşumunu ve iletimini engelleyerek bölgesel uyuşmaya neden olmaktadır. Bir diğer adı ile lokal anestezik ilaç olan bu krem cilt yüzeyinin kısa süreli olarak uyuşmasını sağlar.

Lidorin Krem aynı zamanda bacak ülserinde, temizleme işlemini kolaylaştırmak için, ağrıyı önlemek, penis veya vajinanın yüzeyini uyuşturmak, enjeksiyon veya diğer medikal işlemler sırasında kişinin daha az acı hissetmesini sağlamak amacıyla kullanılmaktadır.

Lidorin Krem daha detaylı bilgi için https://www.begonya.com/lidorin-krem/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Lidorin Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Noktalar

 • İlacın içeriğine karşı alerjik reaksiyon gösterecek bir durumunuz varsa bu ürünü kullanmanız tavsiye edilmemektedir.
 • Deri üzerine, genital mukozaya, bacak ülserlerine sürerek kullanılan bir üründür.
 • Cilt yüzeyinin kısa süreli uyuşmasını sağlayarak kişinin daha az acı hissetmesine yardımcı olmaktadır.
 • Bu ürünü bacak ülseri haricinde ağır hasar almış veya açık yara bulunan ciltlerde kullanmayınız.
 • Kulak zarı hasarında kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 • Lidokain veya Prilokain’e karşı alerjik bir reaksiyonunuz varsa veya herhangi bir genetik enzim eksikliğiniz varsa bu ürünü doktor tavsiyesi haricinde kullanmamaya özen gösteriniz.
 • Kulak, anüs, ağır, burun çevresinde oluşan egzamalarda ve deri döküntülerinde bu ürünü kullanmaktan kaçınmanız gerekmektedir.
 • İlacı göz ile temastan uzak tutunuz. Temas gerçekleştiği zaman bol su ile yıkayınız.
 • Prematüre bebeklerde kullanılmaz.
 • Bebeklerde ve çocuklarda kalın deri üzerine kullanılması önerilmektedir. Mukoza için kullanılmamalıdır.
 • Gebelik ve emzirme döneminde olan kadınlar doktor gözetiminde bu ürünü kullanabilirler.

Lidorin Krem Kullanım Şekli

Lidorin Krem kullanım şekli bu ürünü uygulayacak kişilerin dikkat etmesi gereken adımları kapsamaktadır. Doktorunuzun önerdiği şekilde veya ilacın kullanım kılavuzunda yer alan adımları uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Deri üzerinde uygulanacağı zaman 5 g’lık tüpün yarısını deri üzerine ince bir tabaka halinde sürünüz ve sargı bezi ile hava almayacak şekilde üstünü kapatınız. Deride uygulanacak işleme göre uygulamanız gereken ürün miktarı ve uygulama şekli değişiklik gösterebilmektedir.

Lidorin Krem’in bazı deri rahatsızlıklarında uygulanması gereken şekil ise daha farklıdır. Örneğin deri üzerinde oluşan küçük yumrular ile belirgin hastalıklar gibi rahatsızlıklarınız varsa 15-30 dakika gibi daha kısa bir uygulama süresi yeterli olacaktır.

Genital mukoza üzerine veya genital deri üzerine uygulanması genellikle uzmanlar tarafından yapılması tercih edilen bir kulanım şeklidir. Bu tür bölgeler cildin en hassas bölgeleri olması nedeniyle herhangi bir aksilik yaşanmaması adına uzmanlar uygulama yapmayı tercih etmektedir.

Lidorin Krem’in çocuklarda kullanımı yine her yaş grubuna bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Deri yapısı veya uygulanacak olan müdahalenin yapılacağı alan göz önünde bulundurularak kullanım şekli uygulanmaktadır.

Hipokort Krem