Moda Tasarımında Teknik Çizim

Moda Tasarım Çizimlerinde Yetenekli misiniz?

Eğer yetenekliyseniz kendinizi moda tasarımı alanında geliştirmeniz iyi bir fikir olacaktır. Çünkü moda tasarımı teknik çizimleri için yaratıcı kişilere sektörde her zaman ihtiyaç vardır. Yaratma süreci kişide farklı olabilmektedir. Ve yaratıcılığın sonsuz olduğunu düşünmek hatalıdır. Bundan dolayı da sektörde sürekli değişiklikler yaşanmaktadır. Herk kişinin bir yaratım kapasitesinin olduğuna inanılmaktadır.
Bazılarında bu çoktur bazılarında sadece belirli bir formla sınırlı kalmaktadır. Konu modaysa bu kendini her zaman çok belli edecektir. Bir modacı sürekli kendini tekrar etmeye başladığında, artık o modacının yaratım kaynakları tükenmiş demektir. Bu açıdan tüm modacılar yetenekli bir ekip oluşturarak çalışırlar. Bu sayede modacının tükendiği yerde bir destek ortaya çıkar. İmza yine o modacıya aittir ama yaratımı yapan kişi ekipten sadece biridir. Moda tasarımı teknik çizimleri

Ünlü Olabilir misiniz?

Çoğu kişi sadece kendine gerektiği ölçüde güvenmediği için ünlü olamaz. Sadece ünlü birinin yanına kadar yükselebilirse ne ala. Oysa kişinin kendine özellikle de bir şeyleri tasarlama anında çok güvenmesi, onu özgür kılacaktır. Moda özgürlüğü olduğu noktada doğacaktır. Dünyada da sanat özgürlüğün olduğu yerlerde ilerleyebilmiştir. Moda da sanatın insan yaşamında farklı bir şekilde yansımasından başka bir şey değildir. Bu şekilde bakıldığında da evet ünlü olabilirsiniz. Ama sadece siz isterseniz.
Moda tasarım çizimleri yapabilmek için özgür olmaya özen gösterin. Bu sayede daha doğru yaratımlar elde edeceksiniz. Kendinize güvenin ve gerekli donanıma sahip olun. Yeteneğiniz olabilir. Ama bu yeteneğin işlenmesi her zaman gerekir. Bilmelisiniz ki diğerleri de yetenekli ve onların sizden ileride olması sadece eğitime bakar. Bu nedenle yetenekli kişilerin genel anlamda düştükleri hataya düşmemeye dikkat edin. Zaten yeteneğin olması bir eğitim ihtiyacı genelde doğurmaz. Ama eğitim de bir nevi özgürlüktür. Bu özgürlük mutlaka sizde de olmalı.

Şimdi Zamanı Olsun!

Moda tasarım çizimleriniz çok başarılı ama kaç yaşındasınız? Bu hiç önemli değil. Eğer bir eğitim almayı hedefliyorsanız lütfen yaşı hiç düşünmeyin. Sadece istediğiniz şeye odaklanın hepsi bu. Bundan sonrası gelir ya da gelmez. Mühim olan sizin bu anlamda bir şeyler yapmak istemeniz ve de yapmanızdır.

Add Comment