Moda Tasarım Dersleri

Moda Tasarım Dersleri Nerede Alınır?

2000li yıllar içerisinde üniversitelerden mezun olan kişilerin moda tasarımı konusunda gerçekten nitelikli bir alt yapı ile yetiştirildiğinin de alının çizilmesi gerekmektedir. Tabi ki bu eğitimin genel olarak her üniversitede aynı seviyede olması gibi bir durumun söz konusu olmadığının da farkında olunması gerekmektedir. Adından söz ettirmiş sanat üniversiteleri kişilerin asıl seçmesi gereken alanlardan bir tanesidir. Moda tasarımı alanında adınızdan söz ettirmek için özellikle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi gibi bir devlet üniversitesinin sizin için kaçırılmaması gereken bir fırsat olduğunun da altının çizilmesi gerekmektedir. Moda tasarım dersleri alanında akademide öğrenmek istiyorum ve bu akademi içerisinde de odak noktam devlet üniversiteleri diyorsanız MSGSÜ ilk bakmanız ve incelemeniz gereken duraklardan biri olacaktır.

Sanat Kuruluşlarında Moda Tasarım Bölümü Okunur Mu?

Sanat kuruluşlarında da moda tasarımı bölümünü okum imkanını değerlendirmeye alabilirsiniz. Bunun sonucunda elde edeceğiniz sertifikanın bir üniversiteden alınmış olan diploma kadar etkili bir sistem olmayacağının da farkında olmalısınız. Moda tasarım dersleri kapsamında sanat kuruluşlarında almanız tavsiye edilen derslerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Sanat ve tasarımı
  • İç mekan tekstil aksesuarları
  • Tekstil terbiye
  • Tasarım açısından yenilikçi teknikler
  • Sürdürebilir nitelikte tasarım yapmanın incelikleri

Bu dersleri alan kişilerin genel itibari ile sektör içerisinde çok daha sağlam bir alt yapıya sahip olma imkanını ellerinde bulundurduklarının da bilincinde olmak gerekmektedir.

Moda Tasarım Atölyelerinde Kurslar Hangi Dönemlerde Açılıyor?

Moda tasarımı atölyelerinde de kurslar açılmaktadır. Eğer yeterli miktarda belgeniz ve tasarımlarınıza güvenen bir yapınız varsa ünlü tasarımcıların atölyelerinde bile eğitim alam imkanını değerlendirebilirsiniz. Bu konuda özellikle sertifika bakımından değil elde edeceğiniz deneyim bakımından diğer kişilerden ayrılabileceğinizi de unutmamak ve hatırlatmak gerekmektedir. Moda tasarım dersleri deneyim ile buluştuğu zaman hem çok daha kalıcı hem de nitelikli olmaktadır. Bu kursların genel açılım dönemleri hem yaz aylarının başı yani haziran hem de okul döneminin başlangıcı yani eylül ayı olmaktadır. Bu alanlar hakkında bilgi almak isteyen kişilerin atölye basında yapılan duyuruları yakından takip etmeleri önerilmektedir.

Add Comment