Erkek Giyim Tüyoları

Erkek giyimi kadın giyim kadar ön planda olmasa da önemlidir. Erkek şıklığı erkek gömlek tasarımları erkek ceketleri her yıl değişmektedir. Bir erkek de sitil sahibi görünmek istiyor ise modaya ayak uydurmalı ve vücuduna göre giyinerek doğru parçaları birleştirmelidir. Erkek giyimde en önemli parçalardan birisi de gömlektir. Gömlek bir erkek için en özel parçalardan biri olabilir. Aşağıda kapsamlı olarak erkek giyim tüyolarını inceleyelim.

Erkek Gömlek Modelleri Nelerdir?

erkek gömlek

Erkek gömlek modelleri oldukça geniş bir skalaya sahiptir, klasik gömleklerden spor gömleklere, oduncu gömleğinden şık gömleklere kadar pek çok tarzda gömlek çeşidi bulunmaktadır. Erkek gömlek seçimi için vücut hatlarına uygun bir gömlek seçmek doğru olacaktır.

Erkek Gömlek Diktirilir mi?

Hazır giyip sektörü bu kadar yaygın değilken insanlar vücut ölçülerine göre terzilere gömlek diktirmekteydiler. Hazır giyimin artması ve hazır giyimlerin her bedene uygun olarak farklı boyutlarda üretilmesi ile insanlar daha uygun fiyatlı olduğu için hazır giyime yönelmişlerdir. Ancak özel tasarım erkek gömlekler ünlü modacılar tarafından dikilmektedir. Erkek gömlek dikimi yapmak istiyor iseniz dikiş kursu ile yardım alabilirsiniz. Özel dikiş kursu ile istediğiniz parçayı dikiş hakkındaki incelikler ile öğrenebilirsiniz.

Erkek Gömlek Modası

Erkekler için gömlek modası hiç geçmemektedir. Gömlek erkekler tarafından uzun yıllardan beri kullanılan bir giysi çeşididir. Özellikle özel davetler, düğün, toplantı gibi yerlerde erkekler üzerinde mutlaka gömlek olduğunu görmekteyiz. Bunların dışında erkek gömlek giyimi günlük hayata da girmiştir. Ekose ya da kareli spor gömlekler pek çok erkek tarafından kullanılıyor.

Erkek Gömlek Tasarımı

Erkek gömlek tasarımı stilistler tarafından yapılmaktadır. Stilistlik yapan bir kişi bir markaya ait gömlek tasarımlarını yapabilir. Stilistlik için özel olarak stilistlik kursu ile eğitim alarak siz de tasarım yapabilir ve bunu bir mesleğe dönüştürebilirsiniz. Gömlek tasarımı ya da başka bir kıyafet tasarımı yaparak yeteneğinizi somutlaştırabilirsiniz.

Erkekler İçin Gömlek Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Erkekler gömlek seçerken ve gömleği taşırken vücut özelliklerine uygun olarak seçmelidir. Örneğin boyu ve boynu uzun bir erkek gömleğini boğazına kadar düğmeleyerek kullanabilir. Ancak boyu ve boynu kısa olan bir kişi ise gömleğinin düğmelerini boynuna kadar düğmelemeden son birkaç düğmeyi açık bırakabilirler.

Yeni yazılarımızı twitter da takip edebilirsiniz.

İstanbul moda haftası 2020: https://www.modatasarimkursu.org/moda-haftasi/