Ofis Şıklığı Nasıl Olmalı?

Ofis ortamında şık olmak oldukça önemlidir. Ofis ortamında çalışan kadınlar hem şık hem de rahat olmayı becerebilmeliler. Çalışma koşullarına uygun olarak ofis kıyafetleri arasından kendi vücut özelliklerinize uygun seçimler ve doğru ayakkabı seçimi ile ofisin en havalı ve en stil sahibi siz olabilirsiniz. Yazımızda ofis şıklığı nasıl olmalı sorusuna cevap vereceğiz.

Ofis Kıyafet Modelleri

Ofis Şıklığı Kadın

Ofis kıyafetleri seçerken genellikle kalem etek gömlek, pantolon gömlek ya da elbise gibi seçimler yapılmaktadır. Klasik giyim tarzı ofis kıyafetleri için doğru bir seçim olacaktır. Ayakkabı çanta ve aksesuar seçimi de ofis kıyafetleri için önemlidir. Ofis şıklığını yakalamak isteyen kadınlar tüm detaylara dikkat etmelilerdir. Erkekler ise ofis kıyafetleri için genellikle takım elbise kullanmaktadırlar.

Ofis Kıyafet Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Stilistlik yapan kişiler markaların ofis kıyafetleri bölümleri için kıyafet tasarımları yapmaktadırlar. Hemen hemen tüm markalar ofis için kıyafet çıkarmaktadır. Kalem etek ya da pantolon üzerine doğru bir bluza da gömlek ile şık olabilirsiniz. Kullanacağınız takılar ile de kombini tamamlayabilirsiniz. Giysi çeşitleri arasından vücut tipinize uygun seçimler yapmak ofis şıklığı için önemlidir.

Kadınlar İçin Ofis Kıyafetleri Nasıl Olmalıdır?

Kadınlar için ofis kıyafetlerinde klasik giyim olması önemlidir. Etek boyu diz altı olması tercih edilir. Üst giyim için de genellikle göbeğin kapalı olması tercih edilir ve kolsuz kıyafetler çok fazla tercih edilmez. Ofis kıyafetleri için ceket de mükemmel bir parçadır. Ceket oldukça şık bir görüntü oluşturacaktır.

Ofis Kıyafetleri Nelerdir?

Ofis kıyafetleri denince akla ilk önce ceket ve kalem etek gelir. Kalem etek kadınlar için harika parçalardan birisidir. İnce ve uzun boylu kadınlar kalem etek kombinleri ile ofisin en şık kadını olabilirler. Ceket de ofis ortamına en uygun kıyafetlerden birisidir. Kumaş pantolonlarda ofis şıklığına uygun olan kıyafetlerdendir.

Ofis Kombinleri Nasıl Yapılır?

Ofis kombinleri mevsime uygun olarak yapılmalıdır. Kalem etek altına stiletto ayakkabılar ve üzerine şık bir gömlek ile yapılabileceği gibi yine topuklu şık ayakkabılar kumaş pantolon ve şık bir gömlek ile de yapılabilir. Stil danışmanlığı yapanlar sizlere en şık kombinleri yapmanıza yardım edeceklerdir.

Bizi pinterest de takip edebilirsiniz: https://tr.pinterest.com/modatasarimkursu/